Czas czytania: 2 min

Wisiała nad poranną kawą, scrollując facebook. Mignęło jej ciasto z truskawką. Co to? Spotkanie. O kreatywności?!

Najpierw poczuła ekscytację i kliknęła „wezmę udział”. Potem sprawdziła dzień, godzinę, miejsce i zaczęło się. Musiałaby znów wyjść z domu w ten paskudny ziąb. Musiałaby zostawić Jasia pod opieką męża, który nie byłby z tego zadowolony. Świdrowało ją pytanie:

– Iść czy nie?

W każdym z nas są dwie siły – jedna pragnie pięknego wartościowego, kreatywnego życia, a druga … druga może na poczekaniu stworzyć listę powodów, które wpłyną na to, że to jest zbyt trudne, a tak w ogóle to brak pewności, czy ta kreatywność to nie ściema. Życie zależy od mikrodecyzji, takich jak pójście na spotkanie bądź nie. Dlatego zdecydowanie posłuchaj swojej intuicji, ciekawości, pragnienia. Jeżeli słowo „kreatywność” cokolwiek dla ciebie znaczy lub chcesz dowiedzieć się, co może oznaczać dla ciebie, przyjdź.

Dlaczego spotkania o kreatywności?

Żeby uratować swój świat warto wrócić do tego, co najważniejsze. A najważniejsze są rozmowy o takich sprawach jak kreatywność i jakość życia. Kiedy ostatni raz o tym z kimkolwiek rozmawiałeś? No właśnie.

Dlatego we trzy wykonałyśmy wysiłek, aby przeorganizować tak swoje kalendarze, żeby spotkać się z tobą w czwartek, w listopadzie.

Na ziąb mamy kawę.

Na tęsknotę i ciekawość, rozmowę.

Na wątpliwości, możliwe rozwiązanie.

Na twoją decyzję… masz wpływ tylko ty.

Podejmujemy temat kreatywności, bo widzimy w nim rodzaj klucza, który otwiera możliwość życia w zgodzie ze sobą, wartościowego, pełnego niesamowitych możliwości. Zamknięci w celach wyposażonych w ekran facebooka zapominamy, że prawdziwy świat jest w innej przestrzeni. Że w tym prawdziwym świecie nie liczy się liczka like’ów, ale to jak uda nam się sprawić, aby życie było spełnieniem naszych (przynajmniej niektórych) marzeń.

„Obecnie jestem świadkiem dwóch spektakularnych osiągnięć w spełnianiu marzeń moich znajomych. Osiągnęli je dzięki kreatywności, wychodzeniu ze schematów, uporowi i często na przekór słowom innych osób. Najpierw Jowita Woszczyńska, która zaledwie 5 lat wcześniej zajęła się dekorowaniem tortów – 25 października 2019 zdobyła mistrzostwo świata w Mediolanie. Kasia Miko i Marcin Urzędowski zaledwie w parę miesięcy wykonali projekt fotograficzny, który zmienia postrzeganie osób z niepełnosprawnością. Dla mnie te doświadczenia pokazują, że pozwolenie sobie na kreatywność w życiu, jest jednym z naszych podstawowych filarów szczęścia”.

Ezo Oneir, prezes fundacji „Przestrzeń Wariantów”, twórczyni warsztatów z wyzwalania kreatywności od 2016

Terminy i miejsca spotkań:

7.11. Toruń

14.11 Grudziądz

21.11 Włocławek

7.01. Bydgoszcz

13.02 Inowrocław

Gdzie się spotykamy?

Spotykamy się w cudownych miejscach, bo nie tylko to jakimi ludźmi się otaczasz jest ważne, ale również to jak wygląda miejsce w którym spędzasz czas. Grande Coffee w Toruniu to kawiarnia na starówce, która serwuje przepyszną kawę i desery. W Grudziądzu zapraszamy do Fado Cafe, której wystrój cieszy oko i jest jak obietnica najlepszego z najlepszych jesiennych wieczorów. Włocławek to Porttofino – nawiązuje do jednej z najbardziej ekskluzywnych małych miejscowości we Włoszech. A w ostatni czwartek listopada zawitamy do Saline – nowoczesnego miejsca na mapie Inowrocławia.

Nasze zaproszenie to obietnica – świetnego wieczoru w pięknym miejscu, wartościowej rozmowy, realnej inspiracji dla uczestnika.

Spotykamy się!

Justyna, Ezo i Joanna

O autorze

kreatywność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *