Czas czytania: 3 min

25 maja 2020 roku obchodzimy pierwsze urodziny Creativity First. Piszę „obchodzimy”, bo należę do zespołu. Jak to się zaczęło i jak stałam się częścią Creativity First? Oto moje osobiste kartki z kalendarza, z których dowiesz się wszystkiego.

Jak to wszystko się zaczęło?

Listopad 2018

Pogoda za oknem nostalgiczna – pada deszcz, wije wiatr, jest zimno. Wchodzę do przytulnego mieszkania na Bydgoskim Przedmieściu, w którym mieści się Pozytywna Rozwojownia. Już od samego wejścia wita mnie uśmiechnięta i podekscytowana kobieta:

– Mam na imię Justyna, a Ty?

– Asia.

Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to początek wspaniałej podróży.

Marzenia się spełnia!

Warsztaty kreatywnego pisania z trzewi prowadzone przez Justynę Niebieszczańską były inspirujące, praktyczne i kreatywne. Kilka godzin spędzonych w pisarskiej atmosferze. Kartka, długopis, kawa. Cóż więcej było trzeba? Wyjazdu na Writing Retreat do Włoch, nad Gardę. Podeszłam nieśmiało i zapytałam, czy są jeszcze miejsca, bo tak bardzo bym chciała jechać. Odpowiedziała, że na ten moment nie, ale jak będzie miejsce to da mi znać. Styczeń 2019 dostaję maila „Asia, jest wolne miejsce, jedziesz?” Jadę!

25 maja o godz. 16.00 na FB fanpage: creativityfirstpl webinar o kreatywności!

Chodź tutaj: https://www.facebook.com/creativityfirstpl

Nasze pisarskie plemię

Luty 2019

To był chyba luty, pamiętam, że było zimno. Spotkałyśmy się w Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy i od tamtej pory spotykamy się na naszych pisarskich wieczorkach, a na co dzień wspieramy w grupie Niebieszczańska :: creative writing. To tam powstają pomysły, to tam spotykamy się z naszymi lękami, to tam dajemy sobie pozytywne emocje i to tam znajdziecie piszących – publikujących na blogu Creativity First.

W Creativity First wspieramy piszących i dajemy im gotowy na publikacje portal. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszamy – szukamy autorów! Informacje na: https://creativityfirst.pl/wspolpraca/

Pierwsza publikacja

19 lipca 2019 

 „Jesteś po drugiej stronie? – o wyjątkowym roku przed trzydziestką” to moja pierwsza publikacja na portalu www.creativityfirst.pl. To mój pierwszy opublikowany artykuł, który ujrzał światło dzienne. Towarzyszyło mu wiele emocji i satysfakcja, że w końcu się odważyłam. Wcześniej pisałam do szuflady. Dzięki portalowi poskromiłam swój lęk, a od zespołu dostałam wsparcie przy publikacji. Niezapomniane doświadczenie.

Pewna listopadowa sobota

Listopad 2019

To był słoneczny, listopadowy dzień 2019 roku. Zakupiłam swoją ulubioną bezę i ruszyłam do Bydgoszczy. Nie wiedziałam jeszcze wtedy, że ten dzień zmieni moje życie i pokaże zupełnie nowe perspektywy. Zadzwoniłam domofonem, w drzwiach ukazała się uśmiechnięta kobieta w towarzystwie biszkoptowego labradora. Tego dnia przy porannej kawie dostałam możliwość tworzenia Creativity First.

Kwarantanna 2020

Maj 2020

I to tutaj wszystko się zaczęło. Jest nas 5, razem tworzymy zespół Creativity First i promujemy kreatywność. 25 maja 2020 obchodzimy nasz roczek. Z tej okazji zapraszamy Ciebie na urodzinowy webinar o kreatywności. Celebrujemy nie tylko znaczenie kreatywności w życiu, ale i wszystkich autorów i miłośników naszego portalu. Dołącz do nas!

Joanna Rajska

Autorka bloga „Przejdźmy na druga stronę” oraz projektu „Adore yourself” skupiającym się na duszy, pięknie i pasji kobiet w ramach którego prowadzi warsztaty „Drzewo marzeń”. Pisze dla kobiet i o kobietach. Wizjonerka i aktywistka społeczna, wolontariuszka w akcjach społecznych organizowanych m.in. przez Vital Voices Chapter Poland. Marzycielka spełniająca marzenia. Wierzy w miłość.  Ukończyła finanse, socjologię oraz dyplomację. Pracuje w międzynarodowej korporacji.  Kobieta o wielu zainteresowaniach. Od dziecka uwielbia podróże, odkrywanie świata i kultury. Wieczorami oddaje się rytmom salsy i bachaty, a dla równowagi praktykuje jogę. Uwielbia jazdę na rowerze.  Słucha jazzu i muzyki klasycznej, najlepiej z czarnej płyty. Należy do zespołu Creativity First.

Fot. Jacek Kutyba

kreatywność, zapiski osobiste

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *