Kreatywności warto się uczyć, bo prowadzi do lepszej codzienności każdego z nas.

O tym nie tylko przekonują trzy przedsiębiorcze kobiety, które poprzez projekt Creativity First promują kreatywność – co do tego nie mają wątpliwości również naukowcy. Neurobiolog David Eagelman mówi o tym, że ludzki mózg jest kreatywny. Czy jednak potrafimy z niej korzystać?

Projekt Creativity First powstał jako działalność pro bono trzech przedsiębiorczych kobiet, które przez promowanie kreatywności w codziennym życiu wierzą, że przyczynią się do zmiany życia ludzkiego i świata na lepsze.

Od 26 maja 2019 działa blog, który jest otwarty dla każdego piszącego. Co więcej, piszący może otrzymać praktyczne wsparcie i rozwijać umiejętność wyrażania myśli oraz przekazu.
7 listopada 2019 zapoczątkowały spotkania w różnych miastach, aby porozmawiać o tym, jak ważna jest kreatywność. Wstęp na spotkania jest wolny. W 2020 roku planują ruszyć z pierwszą edycją Akademii Kreatywności, która stawia sobie za cel, aby jej uczestnicy nauczyli wyzwalać w sobie kreatywność, rozwijać ją i wprowadzić jako element praktyki do codzienności.

Inicjatorką projektu jest Justyna Niebieszczańska, która od 10 lat prowadzi własną agencję PR, pracuje w międzynarodowym biznesie, a jej pasją jest pisanie. Dlatego m.in. prowadzi otwarte warsztaty kreatywnego pisania. Jej zaproszenie do współpracy przyjęła Joanna Czerska-Thomas, która prowadzi agencję marketingową, wspiera od lat aktywnie kobiety w biznesie i działa jako społeczniczka oraz polityczka, walcząc o równe prawa kobiet i zachowanie wolności wyboru w Polsce. Drugą osobą, która od początku działa w ramach projektu jest Ezo Oneir – fotograficzka znana z surrealistycznych zdjęć, twórczyni marki artystycznej Poza Rzeczywistością oraz pisarka, która w tym roku ukończyła trylogię „Chiron w rybach”. Od czterech lat prowadzi zajęcia z kreatywności m.in. na Collegium Medicum w Bydgoszczy.

W marcu 2020 roku do zespołu Creativity First dołączyły Sydonia Klimsiak, która zawodowo zajmuje się promocją marek opartych na wartościach i Joanna Rajska również pracuj w biznesie i aktywnie wspiera kobiety.

www.creativityfirst.pl | FB: www.creativityfirst.art | Instagram: @creativityacademy_info

Zespół Creativity First

Justyna Niebieszczańska
Joanna Czerska – Thomas
Joanna Rajska
Ezo Oneir
Sydonia Klimsiak