Czas czytania: 4 min

Dla zespołu Creativity First przełom 2019/2020 to czas wychodzenia z przesłaniem do osób, które odczuwają potrzebę lepszej jakości życia. Po stworzeniu portalu, gdzie każdy może podesłać artykuł i publikować – przyszedł czas na spotkania z tymi, którzy chcą praktykować kreatywność nie tylko poprzez pisanie.

PRZY KAWIE O KREATYWNOŚCI

W listopadzie Justyna Niebieszczańska, Joanna Czerska – Thomas i Ezo Oneir organizowały spotkania w województwie kujawsko – pomorskim o nazwie „Przy kawie o kreatywności” (Toruń, Włocławek, Grudziądz, Bydgoszcz). Rozmowy o potrzebie kreatywności w życiu okazały się bardzo przydatne. Wielu uczestników w swobodnych wypowiedziach definiowało, czym jest dla nich lepsza jakość życia i poprzez jakie działania się przejawia.

PIERWSZE WARSZTATY KREATYWNOŚCI

Warsztaty kreatywności odbyły się 9 stycznia 2020. Dla uczestników zespół Creativity First przygotował trzy moduły, które stanowią przedsmak przed jesienną Akademią Kreatywności:

– Jak się odważyć na kreatywność (prowadzenie Ezo Oneir – dla tych, którzy doświadczają wątpliwości i blokady poprzez czynniki zewnętrzne i schematy, przekonania innych, brak wsparcia, zależności).

Wszystko co mówiła Ezo podczas warsztatów było mi bardzo bliskie. Uwielbiam jej słuchać, bo jest tak bardzo autentyczna. Zdałam sobie sprawę, że wiele już przerobiłam i to wszystko o czym słucham, to ja już wiem i jest za mną. To bardzo fajne uczucie, gdy ma się świadomość tej zmiany i sukcesów jakie przyszły po ciężkiej pracy. Zbudowało mnie to bardzo i nabrałam ochoty na więcej. Z pewnością na sali były osoby, które dopiero muszą się zmierzyć ze swoim strachem. Ezo Oneir dała wszystkim do myślenia, pozostawiając przestrzeń do własnych dywagacji.

Kasia Miko

– Jak korzystać z kreatywności w czasie, który posiadasz (Joanna Czerska – Thomas przekonała wszystkich, że każdy ma 24h, a przysłowiowego „słonia” da się zjeść w kawałkach).

„Zdałam sobie sprawę, że mam odpowiednio dużo czasu, by wszystko zrobić w terminie, lecz nie potrafię go sobie zorganizować. Przyczyną nie są zewnętrzne uwarunkowania, jak skaczące nad głową dziecko, codzienne domowe obowiązki czy masa innych osób, która odrywa mnie od pracy. To we mnie jest przyczyna i trzeba się z tym uporać. Najważniejsze by wiedzieć jak. Joanna mnie zainspirowała ku zmianom i mam nadzieję, że małymi krokami zostanę mistrzem planowania i organizacji”.

Kasia Miko

– Jak doświadczyć swojej niepowtarzalności (Justyna Niebieszczańska postawiła na praktyczny aspekt kreatywności. Jej ćwiczenia na czas rozgrzały mózgi uczestników do czerwoności).

„Ukrywać nie będę, że najbardziej czekałam na Jej część. Ćwiczenia Justyny są na czas i o dziwo – lepiej wymyślam „pod presją” niż bez ograniczeń czasowych. „10 sposobów na…” wzięłam i od jutra uczynię nawykiem. Ostatnie zadanie pokazało jedną z prawd o mnie: jestem + nieprzemyślane = najgorzej już było . Justyna, dziękuję”

Małgorzata Siemianowska

Warsztaty z Kreatywności. Cudowne Joanna Czerska – Thomas i Justyna Niebieszczańska. W zasadzie moje źródła kreatywnego biznesu. Zapoznałam się również z Ezo Oneir – tajemnicza jeszcze dla mnie Kobieta… Dzięki!”

Maria Lorentowicz-Zagalak

Ci, którzy wzięli udział w warsztatach, przyszli z osobistą motywacją. Były osoby przedsiębiorcze, osadzone twardo w biznesie. Byli artyści, społecznicy, wolontariusze, a także osoby poszukujące większej satysfakcji w swoich działaniach i w życiu. Warsztaty dawały praktyczną odpowiedź dla tych, którzy chcą pisać blog, poezję czy książkę i dla tych, którzy doświadczają blokady twórczej i wątpliwości oraz poszukują wewnętrznej motywacji, aby nadal iść za swoją pasją i spełniać marzenia.

O autorze

Ogólne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *